VSC

Valgymo sutrikimų centras (VSC) – vienintelis Pabaltijo šalyse tokio tipo centras, skirtas valgymo sutrikimams gydyti. Gydymas centre apmokamas sveikatos draudimo.

Nebijok kreiptis pagalbos.

Valgymo sutrikimų centro internetinis puslapis http://www.valgymosutrikimai.lt šiuo metu tvarkomas.

Kontaktai:

Registratūra: +370 5 262 59 79

Valgymo sutrikimų centras: +370 5 215 48 81

Centro vadovė Brigita Bax: +370 5 215 48 81

Adresas:Vasaros g. 5, 10 korpusas, Vilnius

Pirminei konsultacijai būtina išankstinė registracija.

Taip kad konsultuojami ir vaikai bei paaugliai. Išankstinė registracija – tuo pačiu telefonu. Reikalingas siuntimas (pvz., šeimos gydytojo). Konsultuoja vaikų ir paauglių psichiatrė Daiva Pupšytė.

Įrašo “VSC” komentarai: 63

 1. Labas vakaras,
  Gal yra kokia galimybė apie tai pasikonsultuoti ir gauti pirmine pagalba el. paštu. Turiu didelių sunkumų su mityba ir valgymo sutrikimais, bet esu ilgam išvykus iš Lietuvos ir nėra galimybių sugrįžti dabar ir nežinau kur kreiptis pagalbos, kurios man tikrai reikia dabar.

  • Sveika, geriau vėliau negu niekad. Pabandyk parašyt Centro vadovei Brigitai Bax arba kam nors iš specialistų. Sėkmės.Parašyk kaip sekėsi, gal reiks palaikymo.Žinok, čia jį rasi.

  • Labas Monika,
   Jeigu dar aktualu 🙂
   Dienos Be Dietų proga , antradien5, gegužės 7d. galima gauti nemokamą Skype psichologės Editos Kratulytės konsultaciją (arba laiškais) dėl valgymo sutrikimų. Rašyk info@zemynosklinika.lt
   KALBĖK!

 2. Ar aš turiu valgymo sutrikimu. Dažnai persivalgau ir skrandis pats kasdien atpilinėja maistą.Aš nesistengiu vemti, mano skrandis pats taip daro.Tiesiog atpila, manęs nepykina, sveriu normaliai.Tik, kad ta problema su skrandžiu.

 3. Laba diena,
  Jeigu esu dieninio kurso studentė (draudžia valstybė mus), esu 22m. ar taip pat reikia gydytojo siuntimo? Nes tai ir yra didžiausias stabdis kreiptis pas jus – šeimos gydytojas išjuoks ir tiek. Ačiū už atsakymą.

  • Nebūk taip nusistačiusi prieš šeimos gydytojus – jie irgi baigė mediciną su privalomu psichikos ligų kursu. 🙂 Tačiau tavo baimė visiškai suprantama, todėl į VSC galima kreiptis ir be siuntimo, tačiau tuomet pirminė konsultacija kainuos apie 40 litų (berods, 42, tiksliai nepamenu). Susimokėjus už ją tolimesnis gydymas nemokamas. Kaip suprantu, jau apsisprendei gydytis. Neleisk menkoms kliūtims pastot tau kelią. Sėkmės.

 4. Noriu paklausti jai paauglys badauja ar reiktų į jį kreipti dėmesį ir jam aiškinti kad nereikia badauti. o jai ir tyčia paauglys badauja ar irgi reikėtų atkreipti į jį dėmesį? tai tiek norėjau paklausti. man tik 17 man man norisi žinoti ar badavimas paaugliams galimas.

  • Gintare, badavimas kenksmingas visiems, o paaugliams ypač.Šia tema internetas pilnas straipsnių.Jei turi šią problemą- būtinai pasikalbėk su sau artimu žmogumi, tikrai supras.Arba pasipasakok čia.

 5. Sveiki, labai norejau padekoti sio puslapio kurejams.Tikrai radau labai daug informacijos, paguodos, ir ryzto,Aciu Jums

 6. sveiki, turiu svorio problemų, sveriu gal jau net 80 o ūgis 165, taip pat daug kitų sutrikimų,man šitas svoris užaugo labai greitai, kažkur metų bėgyje, anksčiau svėriau apie 68,bet nežinau kas atsitiko, jis man tiesiog nekrenta, vasarą ėjau į sporto klubą, priaugau nuo tada 5kg, nes ten svėriau kažkur 75, o ir dabar nuo vasaros minu namuose dviratį kasdien po valandą, svarstyklės elektroninės, nesamones rodo, kaip užlipsi, tai 73 tai 80, net ir pakeitus baterijas tas pats su jom, aš jų nekenčiu, bet jau va kuris laikas persivalgau ir vemiu, tiesiog, anksčiau nemalonu buvo o dabar dzin, kol draugas prie kompo,aš virtuvėj prisikemšu ir einu išsivemt, žinoma dėl to amžiais dvokia iš burnos, ir tiesa pasakius visai nebenoriu gyent, tiesiog per daug nenoriu skaudint artimūjų ir bijau prieš save pakelt ranką, bet per dienas nebenoriu nieko daryt, kaupiasi skolos universitete o aš tiesiog negaliu mokytis, man liepia eit mokytis draugas prie jo, o aš tiesiog negaliu,pameluoju kad jau pasimokiau… tiesiog nekyla ranka nei mokytis nei šiaip, prie aplinkinių tik pavaidinu kad viskas gerai,pasitvarkau butuką ir toliau sėdžiu, amžiais pavargus, noriu miego, migrena užeina… nežinau kaip tą viską užbaigti, tik žliumbiu ir tiek… pas psichologus neičiau,nes negaliu šnekėt, apsiverkiu ir tyliu, mąstau kad geriau sirgčiau kokia nepagydoma liga ir mirčiau bent ne nuo savo rankos…

  • ir dar norėčiau pridėt kad mano persivalgymai ne tokie kaip kitų nu man pvz 2 vištos kulšys su dviem bulvėm ir dviem marinuotais agurkėliais per pietus ir aš jau bėgau išsivemt,nėra taip kad aš žvėriškus kiekius suvalgyčiau,gal kiek daugiau skysčiais užsigeriu kad atrodo pliš skrandis…

   • anonimas,tau svoris sporto klube priaugo del raumenuku 🙂 apimtys tikriausiia sumazejo. siiap yra neblogu knygu apie valgymo sutrikimus, ten gana viskas aisku. anglu kalba. kad turi sutrikimu rodo vemimas ir tai kad pesivalgai “ne tokie kaip kitu“ nieko nereiskia. jei dabar nespresi persivalgymo poblemos, tai ji dar giles ir pesivalgysi taip kaip visi turintys VS. as pati pradejau vemti nuo ledu porcijos ar obuolio…bet laikui begant kiekis vis didejo. valgyk pagal mitybos olana, skaityk savipagalbos knygas, o dar geriau kreiprtis i VSC, ten gausi vertingiausios informacijos. Mergyt, tavo gywenimas po truputi griuna, bet pagalba tikrai yra!!!

  • Kol nekęsi savo kūną ir kovosi su svoriu, tol nepasveiksi. Nebijok kreiptis i specialistus. Turbūt per daug susikaupė, natūralu kad norisi tik verkt, labai sveika savo bėdas išverkt, dėl to nesmerks niekas. Jei nieko negali daryti, padaryk vienintelį dalyką – čiupk kojas į rankas ir važiuok į VSC, gausi biletenį ir galėsi pradėti tvarkyti savo bėdas.

 7. Labas vakaras. Nusprendžiau kreiptis pagalbos, bet norėčiau pasiteirauti ar galima pačiai pasirinkti ar gultis į gydymo įstaigą ar tik lankytis pas jus? Esu 20m. studentė, ilgą laiką nesusitvarkau su bulimija pati ir dabar visiškai pasiryžau ją įveikti. Savo noru norėčiau atsigulti į ligoninę, kad pasiekčiau geriausių rezultatų. Taip pat ar jūs pateisintumėte praleistas paskaitas ir pan., nes mokslai šiek tiek nukentėtų?

  • manau, per pirmine konsultacija aptarsite, kas Tau geriausia…manau ir i stacionara papulti nebus problemu, juolab, kad pati nori. nebent eiles bus, tai teks palaukti, kol atsilaisvins vieta. paskaitos yra pateisinamos.

 8. sveiki,norėčiau paklausti,ar norint pradėti gydymą,reikia skambint į registratūrą ar vykti iškart į centrą?

  • Labas, Rūta. Pirmiausiai reikia paskambinti į registratūrą ir susitarti, kada tave galės priimti.

  • Labas, kiekvienas atvejis yra individualus ir gydymo trukmė bei eiga skiriasi. Gali pakakti tiesiog dienos stacionaro 6-12 savaičių, gali reikėti pagulėt ligoninėj 2-4 savaites, o po to eiti į dienos stacionarą. Kiekvienąsyk gydytojas ligoniui pritaiko jam tinkamą gydymą, kažkokių formulių ar nuostatų, po kiek laiko ir kokio gydymo turi pagerėt – nėra. Vienintelis vienodas dalykas, ko gero, mokymasis valgyti mechaniškai ir emocijų rausimas bei savianalizės.

 9. Labas, turiu problemu su svorio nepriaugimu.. Labai noreciau kreiptis i Jusu istaiga, ugis 177cm, o svoris 56kg., amzius 25 metai. Todel norejau paklausti ar Jusu istaigoje specialistai sudaro mitybos grafikus. Ir ar Jusu istaigoje tuo paciu teikiama kaip psichologo pagalba, nes manau, kad tai gali buti susijusi problema del nevalgymo..

  • Sveiki,
   Centre yra keli mitybos planai, sudaryti profesionalios dietologės. Besigydantiems stacionare, jie taikomi priklausomai nuo to, kokį svorį pacientas turi, ar jį reikia atstatyti iki normalaus, ar jis normalus, ar per didelis. Valgoma mechaniškai, pacientas turi laikytis valgymo režimo ir taisyklių. Tuo pačiu teikiama psichologine pagalba – grupinė psichoterapija ir individualios psichoterapeuto konsultacijos, vyksta psichoedukacijos paskaitos, kūno vaizdo terapija, meno terapija.

 10. Laba diena noreciau pasiteirauti kokia turetu bukle buti kad pradetu gyditi, ar priklauso nuo svorio ar nuo elgesio. Mano dukra labai agresivi tapo eina is proto del tvarkymosi labai pikta seniau labai badaudavo o dabar verciu ja valgyti lyg ir valgo bet stengiasi kuo maziau valgyti ar daug sportuoja, ir ji bijo kai kurio maisto ir beveik visada liudna ar tokia mergaite gyditumet? Mes gyvenam norvegijo bet planuojiu siusti gyditis pas jus i lietuva.

  • Sveiki, na, jūsų dukra turėtų įgauti supratimą, kad turi bėdą ir išreikšti norą gydytis. Šis puslapis galėtų paskatinti imtis veiksmų. Jei ji jau suvokia ir nori, tada sprendimas dėl gydymo priimamas tik po individualios konsultacijos, kuriai galite iš anksto užsiregistruoti. O ar vyksta pirminė konsultacija nuotoliniu būdu, nežinau, abejoju, bet Jūs paskambinkite į registratūrą, ten Jums suteiks tikslesnė informaciją.

  • Labas Inga, mano dukrai tas pats agresyvumas, nevalgymas maisto slepimas ir be galo daug sporto. Pries naujus buvo ir didziulis liudnumas uzejes, pagirdziau zoliniu vaistuku su jonnazolem ir nuotaika kazkiek pagerejo, bet visa kita liko. Pas psichologus pas psichiatrus atsisako lankytis, lankemes pas neurologus, israse neuroleptiku, pasidare kazkiek ramesne , bet valgyt nevalgo:( Kaip Jums sekasi? gal jau gydotes kokie rezulttai? As jau baigiu isproteti pati, toks jausmas kad gyva vaika laidoji ir nieko negali padaryt:(((

   • Labas Inga, mano dukrai tas pats agresyvumas, nevalgymas maisto slepimas ir be galo daug sporto. Pries naujus buvo ir didziulis liudnumas uzejes, pagirdziau zoliniu vaistuku su jonnazolem ir nuotaika kazkiek pagerejo, bet visa kita liko. Pas psichologus pas psichiatrus atsisako lankytis, lankemes pas neurologus, israse neuroleptiku, pasidare kazkiek ramesne , bet valgyt nevalgo:( Kaip Jums sekasi? gal jau gydotes kokie rezulttai? As jau baigiu isproteti pati, toks jausmas kad gyva vaika laidoji ir nieko negali padaryt:(((

 11. Laba diena, norėčiau paklausti kiek trunka gydymas dieniniame stacionare ir nuo kelintos iki kelintos valandos? Ar didelės eilės laukiančiūjų ten patekti? Norėčiau jį lankyti..

 12. Sveika, Diana
  Gydymosi trukmė priklauso nuo žmogaus ligos sunkumo. Bazinė gydymosi trukmė yra 6 savaitės. Jei yra būtinybė, siūloma po kelių savaičių pakartoti kursą. Užsiėmimai vyksta 3 kartus į savaitę nuo 11-12 val iki 16 val. Dėl galimybės laiko atžvilgiu pradėti gydymą informuos pirminės konsultacijos metu. Šaunu, kad apsisprendei. Linkiu sėkmės!

 13. Laba diena,

  Nezinau net nuo ko pradet pries kelis menesius badavau numeciau svori 55 kg budama 1.75 ugio,po to prasidejo persivalgymu maritonas….priaugau iki 66 kg,dabar wel antra savaite kaj nieko nepaimu i burna,bijau priaugt svorio,naudoju diuretikus ir laisvinamuosius,vis save lyginu su lieknom panelem,jauciuosi kaip kokia karve….bijau maisto ir priaugt dar daugiau svorio….bijau nesulieknet…naktim sapnuoju kaip kemsu maista i save ir visa pamstu….kartais pabundu nuo alkio ,luzineja nagai,menesines nereguliarios,nezinau ko imtis,gal galit patart kaip numest svorio.As pas jus gulejau budama 19 metu dabar man 22,ka daryt pati nesugebu su tuo kovot viskas atrodo beprasmiska

  • Sveika, Daina
   Čia tau niekas nepatars kaip numesti svorio, deja, o gal laimei?… Tu teisi, kova su svoriu iš tikrųjų yra beprasmiška. Visų pirmą reiktų nugalėti baimę ir grįžti prie normalios mitybos. Jei jau gydeisi centre, tai turėtum turėti maitinimosi planą. Kaip tvarkytis su savo nerimu ir baimėmis, trumpo atsakymo nėra, reiktų ieškoti specialisto (psichologo, psichoterapeuto) pagalbos. Šiame tinklapyje yra labai vertingos medžiagos. Paskaityk skiltį “kaip įveikti pastovų persivalgymą“ ir pradėk po truputį daryti tai, kas ten siūloma. Tai ilgas ir nelengvas kelias ir nenorėk rezultato akimirksniu. Padrąsinimui siūlau paskaityti merginų, kovojančių su VS istorijų. Tačiau jei jauti, kad pati nesugebi, patariu vėl atsigulti į VSC.

 14. Labas vakaras, turiu baimė užspringti (sitofobija), ji ypač paaštrėja atsiradus nervinei įtampai.. Labai didelis diskomfortas.. Ar laikui bėgant ji gali išnykti ar reikia rimtesnės pagalbos man ? Man 25eri.

 15. Sveiki,
  Gal kas turi VSC valgymo planus pas save? Neberandu. Kažkur nudėjau ar pamečiau. Būtų faina, jei internete patalpintumėt ar į el. paštą nusiųstumėt upsiups@yahoo.com

 16. Sveiki, aš dabar neturiu galimybiu konsultuotis privačiai, nes tėvai nežino kas vyksta. Perskaičiau internete kas ir kaip vyksta, kai prasideda pirmieji bulimijos požįmiai, viskas atitinka dažnas pervivalgymas po jo vemimas, norėjimas saldumyniu, ar labai reibių patiekalių, man 13, pirmuosius požįmius pasdebėjau jau gal prieš dvi savaitės, jai tai tesis ilgiau man išsivystis bulimija? Nors tiek atsakykit, nes nuo nežinios man galva plyš.

  • Sveika, Emile,

   NEBIJOK kalbėti su tėvais. Tavo amžiuje jie yra vieninteliai, kurie gali padėti tau išspręsti bet kokią problemą. Ir taip, deja, jei tai tęsis toliau, tau išsivystys bulimija (jei dar neišsivystė). O kuo ilgiau tai truks, tuo sunkiau bus pasveikti. Būk gera, pasikalbėk su tėvais.

   • Kadangi lankausi pas psichologę, gal bandyčiau su ja kalbėti, nes kaip tik turiu ryt sensa pas ja, o kaip žinoti ar ji išsivyste ar ne? Kadangi esu girdėjusi labai daug istoriju apie bulimija, kai žmonėms tenka gyditis keliata mėnesiu…Turiu begale problemų, ir man kartais atrodo jog mano psichyka pažeista ir viskas vyksta dėl to, taip gali būti?O kur būtų galima kreiptis dėl to, aš gyvenu Klaipedoje, ir į kokį gyditoja man kreiptis pagalbos?

   • Aš suvokiu jog gali, baigtis blogai…O kai pradedi sirgti bulimija svoris krenta, ar ne?

 17. Būtinai būtinai su ja apie ta pakalbėk. Tuomet ji patars, ką daryti ar kur kreiptis. Ir taip, ji jau išsivystė – jei persivalgai ir vemi, jei nuolat galvoji apie maistą/svorį – išsivystė. Galų gale, nesvarbu, kaip skambėtų diagnozė, faktas lieka faktu – tavo elgesys liguistas ir tau reikia kažką su tuo daryti. Ir taip, valgymo sutrikimai visada yra problemų galvoje išdava, tikriau – pats vs yra ne mitybos, o psichologinė problema, todėl ją ir sprendžia psichologai/psichiatrai/psichoterapeutai, pasitelkdami dietologus pagalbon. Susitariam, kad rytoj papasakosi apie tai psichologei, gerai?

  Dėl svorio – gali kristi, gali augti, gali būti stabilus. Kiekvienu atveju skirtingai. Bulimija yra elgesys, o ne svorio pokyčiai.

 18. Taip aš pastoviai galvoju apie maista, ir na kai aš pavalgau atrodo butinybe išsivemti, taip pakalbėsiu, o gali nuo to slinkti plaukai, ir lužinėti nagai? Nes man tai vyksta. Dažnai darosi silpna, ir kai pažiuriu į maista mane pykina iškart, net kvapas, man jis po truputį darosi šlykštus.Man iškyla vaizdas prieš akis kaip aš vemiu ir tas šlykstus kvapas nuo vemimo.Tiesiog pasitikslinau, nes buvo įdomu, man svoris neauga jis stabilus koks buvo toks, mano galvoj daug minčių visas sudelioti neina, nebeina sutelgti dėmesio, jaučiuosi kaip pastoviai mąstyčiau apie tai atrodo nieko kito nebėra tik maistas ir viskas…Ačiū, bandysiu sau padėti 🙂

  • Mano visa diena paremta galvojimu apie maista, svorį, nes nežinau pradėjau šlykštetis savimi..

 19. Jau ne pirka karta ankščiau bijojau valgyti viešumoje,jeigu ką nusipirkdavau,visi žmonės į mane tiesiog spoksodavo,buvau priversta valgyti eiti į prekybcentrio tualetą..Žinau,žinau,kvapai,ir visa kita,bet kitos išeities nėra… o dabar tiesiog jau dvi savaites man nėra apetito,o jei pažiūriu į maisto receptus man ne apetitas sukyla,o tiesiog norisi vemti,kas man yra? Bijau sakyti tėvams,nes vakar taisosi pietus ir kalba apie maista,o man tiesiog visiškai nėra apetito,ir manęs ta tema net nė trupučio nejaudina

 20. Sveiki. Šiais metais, nuo sausio mėn. pradėjau laikytis dietų, skaičiuot kalorijas ir pan. palaipsniui jas mažinau iki 300-500 per dieną. Numečiau daug svorio, bet palaipsniui kontrolė pradėjo dingti ir aš pradėjau persivalgyti. Buvo laikas kai vemdavau po 3-7k per dieną, nors suvalgydavau tik sausainį. Dabar, kai beveik visas svoris ataugo aš tai badauju, tai persivalgau. Net nežinau ką bedaryt. Ištisai galvoju, kad esu stora, nekenčiu maisto, bet visvien valgau, o poto dar labiau savęs nekenčiu. Kartais užeina, kad išvemiu. Ką daryt ir kas man yra?

   • Sveika, Indrė. Panašu kad viskas prasidėjo nuo anoreksijos, kuri šiuo metu perėjo į bulimiją. Ką daryti? Labai lengvas atsakymas ir labai sunkiai įveikiama užduotis. Žinoma gydytis, kol nevėlu. Pagysite tik tada, kai susidraugausite su savo natūraliu kūnu, priimsite save tokią, kokia esate, kuomet nesilaikote dietų ir normaliai maitinatės.

 21. Sveiki, kaip issigydyt as nebegaliu taip daugiau, as nezinau ar as sergu jau ar kas yra, paprasciausiai tai labai panasu i bulijima amziais persivalgau, persivalgymo priepoliai buna, tada automatiskai is iprocio einu issivemti… ir svarbiausia kad tevam nieko negaliu pasakyti, nes nedristu labai bijau … taip jau tesiasi antrus netus,, as nebezinau …or beveik visi bulimos simptomai atitinla…

  • Sveika, tu vis dar abejoji ar sergi? Tavo vietoje pasakyčiau tėvams, nes kuo ilgiau delsi, tuo labiau pakenksi sau, anksčiau ar vėliau jie vis tiek sužinos. O gal jau ir dabar įtaria, bet nežino nei kas tai yra nei kaip pradėti kalbėtis.

   • Taip, abejoju. Zinau, kad reikia pasakyti, as ziuriu jau noriu sakyti, bet bijau, net neisivaizduoju, nuo ko pradeti reiktu ..

 22. Sveiki, kaip issigydyt as nebegaliu taip daugiau, as nezinau ar as sergu jau ar kas yra, paprasciausiai tai labai panasu i bulimija amziais persivalgau, persivalgymo priepoliai buna, nuolatoz galvoju apie maista tadaa automatiskai is iprocio einu issivemti… ir svarbiausia kad tevam nieko negaliu pasakyti, nes nedristu labai bijau … taip jau tesiasi antrus netus,, as nebezinau …or beveik visi bulimos simptomai atitinla…

 23. Sveiki, cia vel as, as neuzbaigiau tai parasyiu is naujo. As nezinau kas yra kas darosi, taip jau tesiasi antrus metus.. As pavalgau ir einu issvemiu, buna tie persivalgymo priepoliai po kuriu as issivemiu visada, nuolatos galvoju apie maista ir nezinau ka daryti, as nekenciu nei savo kuno nei saves, nuolatos matau save stora veidroyje ir nieko pakeisti negaliu, Taip as esu normali daugelis taip sako, bet as vistiek save matau stora ir tai darau, as nezinau jau turbut man ir psichologo pagalbos reikia del to. Tai ka as darau tai baisu is tikro, bet kaip paziurejau apie bulimija tai beveik visi simptomai atitinka. Ir dar zinau kad reikia pasakyti tevams bet as negaliu, bijau ka man jie pasakys, kaip sureguos …Man 16, darau tai jau antrus metus. Ir nezinau sergu ar ne. As arba valgau ir viska isvemiu, ar stengiuosi nevalgyti nes zinau kad pavalgius vel viska isvemsiu …

 24. Sveiki.
  Nežinau ar čia kreipiuosi, bet jaučiu, kad sergu…
  Man ne bulimija, ne anorekcija, kaip ir nepersivalgau…(bent jau aš taip manau).
  Kreipiausi pas endokrinologą, pas ginekologe. Man policistinių kiaušidžių sindromas bei medžiagų apykaitos sutrikimas. Laikiausi dietos, bet ištempiau tik 1 mėn. Numečiau 4 kg, bet juos vėl baigiu susigrąžinti. Aš šiuo metu auginu vaiką, tai didžiąją dalį praleidžiu virtuvėje, labai mėgstu gaminti. Gaminu visai šeimai. Pagaminus labai sunku nepavalgyti…Kai pamatau maistą man tiesiog aptemsta sąmonė ir tada valgau, nesvarbu, kad nesijaučiu alkana. Pavalgius taip griaužiuos…Net isterijos būna.. Aš kiekvieną sekundę galvoju vien tik apie maistą. Jaučiuosi apsėsta maisto…Ir tada pati sau sakau, kad viskas, daugiau nevalgysiu po 18h, bet tik ateina vakaras. Ir man jau darosi sunku, tiesiog kažkas mane drasko iš vidaus.
  Mano ūgis 1,65 cm. ir svoris 93 kg.
  Ar tai valgymo sutrikimas? Ar čia turiu kreiptis? Patarkite, kas man gali padėti….Ačiū

 25. Labas, ieskau pagalbos, tiksliau tai pirmas zingsnis suvokiant tai link ko priejau…Man geda apie tai kalbeti, bet taip gyventi nebegaliu…Nuolat persivalgau arba nevalgau, seku savo svori, esu 165cm ir sveriu 50kg, jauciuosi stora…Noredama nesustoreti daugiau kaip metus laiko naudoju laisvinamuosius, todel visiskai sutriko naturalus tustinimosi procesas, be laisvinamuju negaliu…Dazniausiai isgeriu apie 25, kartais 32 laisvinamuju tabletas per viena karta…Kiekviena kart ju pavartojus buna silpna, pykina, kartais vemiu, buna taip bloga, jog tikrai manau, kad mirsiu…Labai noriu gyvent, noriu but normaliu zmogumi, o ne ta mergina, kuri nuolat save kankina ir zudo, kad butu liekna…Taciau labai bijau realybes, tiksliau galimybes, jog viskam jau per velu, kad niekados nebusiu normalus nuo laisvinamuju nepriklausantis ir savarankiskai, kad ir kaip tai kvailai nuskambetu, i tualeta iseinantis zmogus…Noreciau zinoti, ar reikiamu adresu kreipiuosi? Ir ar man dar galima padeti?

  • Agne, tikrai cia kreipiesi. Ir gywenti, kaip normalus zmogus nera per velu 😉 registruokis pirminei konsultacijai ir pradek sveikimo kelia 🙂 sekmes 🙂

 26. Sveiki, sergu valgymo sutrikimais, noriu kreiptis pagalbos, bet kai paskaiciau, kad cia reikia arba gulti i ligonine arba vyksta paskaitos, siuo metu auginu vaikeli, netureciau galimybes, nei tam, nei kitam variantui. Ka tokiu atveju daryti?is anskto dekoju uz atsakyma.

  • Kreipkis. Kiekvienam žmogui jie suranda tinkamiausią būdą gydytis ir sveikti. Vien pasikalbėti yra nežmoniškai naudinga. Nedelsk! 🙂

 27. Sveiki.Esu paaugle ir nuo 13 metu prasidejo mano valgymo sutrikimai. Pradzioje,aisku, buvo anoreksija,bet pas mane ji buvo netipine.Sveriau 60kg,bet man nustate anoreksija,nes mastymas buvo labai ,,blogas,, ,beje mano ugis tik 165cm.Dabar man 15m ir as jau metus laiko kankinuosi su bulimija….Dabar mano svoris yra virs 70kg ir as jauciuos suzlugdyta,nebenoriu gyvent,mane viskas nervuoja,as pjaustausi,kazkaip net neskauda man,nors kraujas smarkiai bega.Kiekviena diena galvoju apie savizudybe,tik bijau,kad gali nepavykt.Esu labai jautri ir pastarosiomis savaitemis man viskas yra vienodai,noreciau kad mane isprievartautu ar masina partrenktu ir t.t. As nekenciu saves,kiekviena diena man slykstu i save paziuret….Labai noreciau atsigult i VSC ,tik nzn ar guldo dabar,kiek girdejau tai tik konsultacijos yra…

  • Kreipkis į vsc. Nedelsdama. Nes sergi, akivaizdu, labai labai sunkiai. Ir jei nieko nedarysi, niekas ir nesikeis. O tu kalbiesi apie tai, kas su tavimi vyksta, su artimaisiais? Tėvais? Draugais? Vienam visame šitame yr beprotiškai sunku.

   • As labai ilgai vaikstau pas psichologe,gal virs 2 metu jau.Tevai mano zino,kad man depresija ir kad bulimija kankina.Nesakiau jiems apie pjaustymasi ir seip,dabar kaip prasidejo paauglyste,as mamai labai daug ko ir nesakau,nenoriu kalbet su niekuo,nezinau del ko….

 28. Laba diena. Rašau jums norėdama pasiteirauti apie gydymosi sąlygas gyvenant ne Vilniuje.
  Aš gyvenu Mažeikiuose ir galimybės važinėtis i Vilnių neturiu. Gal galite apibūdinti kaip vyksta gydymas? Gal apgyvendinate Valgymo sutrikimų centre, ar kur kitur? Ar patiems reikia susirasti kur gyventi? Kiek laiko trunka gydymas? Ir kiek kainuotų gydymas jeigu neturėčiau soc. draudimo?
  Valgymo sutrikimu sergu jau 4 metus (nuo 21 metų). Kasdien darosi vis sunkiau… Visada turėdavau daug draugų, būdavau aktyvi, o dabar dienų dienomis sėdžiu namuose, verkiu, planuoju kaip mesiu svorį, kokios dietos laikysiuosi. Nebegaliu dirbti, visos mano mintys apie svorio metimą, nebegaliu susikaupti, nebeturiu draugų, išsiskyriau su vyru. Likau viena 😦 Labai sunku, nes niekas nežino, kad aš sergu. Pasakiau tik savo draugui, bet jis nesupranta ligos rimtumo ir i viską pro pirštus žiūri. Tėvai manęs nesuprastu, tik smerktų. nebežinau ką daryti. Atrodo oro trūksta, ašaros pačios rieda. Kasdien persivalgau didžiulėmis porcijomis, valgau viska iš eilės ir negaliu sustoti net tada kai mane pykina. Nejaučiu sotumo, kas yra alkis taip pat nežinau, kaskart jaučiu tik nenumalšinamą norą valgyti. Kokius 3 metus vartoju laisvinamuosius, per savaite bent po 3 dienas tikrai vartoju, kartais ir po kelias savaites iš eilės, kad tik bent truputi mažiau užsiliktų maisto organizme. Bandžiau daug kartu vemti, bet nepavyksta…
  Turiu tikrai rimtą problemą ir ją suprantu. Be galo noriu pasveikti. Man nesvarbu kiek aš sversiu svarbiausia nebebūčiau priklausoma nuo maisto. Noriu susigrąžinti savo gyvenimą, šypseną, norą pabusti ryte. Dabar visokių minčių galvoje yra, net būna dienų kai galvoju kaip sau galą pasidaryti, kad tik nebereikėtų kentėti to ką aš kenčiu. Labai sunku, kad esu viena su savo problema ir niekas negali man padėti, o ir iš kurių labiausiai norėčiau supratimo ir pagalbos net nežino, nes nesuprastu manęs.
  Lauksiu Jūsų atsakymo.

 29. sveiki, sergu bulimija virš metų ir jaučiu, kad turiu pradėti gyditis tuoj pat, tačiau tėvams apie tai sayt nedystu, bet į visas konsultaijas reiia šeimos gyditojo siuntimo ar pan. ką siūlote?

 30. Sveiki visi! Esu 15 metų paauglė ir turiu labai didelę problemą- pastovų persivalgymą. Tik prasidėjus šiam valgymo sutrikimui dar galėdavau šiek tiek save kontroliuoti, o dabar visai nesigauna- kemšu viską, kas papuola po ranka… Esu išbandžiusi be galo daug dietų, bet vis nesugebu tiesiog pradėti pilnavertiškai maitintis ir sveikai gyventi. Gal galit kas nors patarti nuo ko ir kaip pradėti keisti gyvenimo, t.y. maitinimosi būdą? Ačiū! 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s