Pasakoja bluesky: gyvenimas tęsiasi.

Visuomet nuoširdžiai pavydžiu tiems, kurie ilgai nelaukiant užfiksuoja, kad dalykai juda nepageidaujama kryptimi. Deja, aš nesu viena iš jų. Atsibundu tuomet, kai tarsi kas su kuolu duoda per galvą – kelkis, mergužėle, ar nematai, kad betvarkė tavo gyvenime šėlsta ir vargo nemato. Na, deja, aš pamatau ne tada, kai noriu pamatyti, o kai jau neįmanoma nematyti.

 

Sausio pradžioje džiaugiausi valgymu, nepersivalgymu, lengvumu, o ir sporto šviežias gūsis padvelkė (nesvarbu, kad kartą į savaitę, svarbu, kad padvelkė). “Atsibudau” tada, kai mane jau kamavo kaltė, pertemptas skrandis ir pasimetimas. Ne, nepersivalgiau aš daug, tiesiog kiek neįprastai nei buvau įpratus. Bet iš kur tas beviltiškumas? Iš kur pasimetimas? O tada pagalvojau, kad aš jau kurį laiką savęs nebeklausiu, ar aš esu alkana? Ar aš noriu valgyti, nes nežinau, kur dėti tas emocijas? Tiesiog leidau tekėti sava vaga viskam. Ech, matyt nebuvo palankus vėjas.

 

Kaip matote, man patinka knibinėtis savo mintyse. Ten aš randu deimantų, perliukų, stebuklų ir visokių gėrybių. Šįkart atradau perliuką “sąmoningumą”. Norint sveikti, jis mums būtinas kaip oras. Galiu maitintis puikiai, sportuoti, bet jei nebus sąmoningo mąstymo, viskas gali nueiti vėjais. Pvz., savęs vis paklausti, ar tikrai esu alkana, kai valgau; kaip aš šiandien jaučiuosi, kas reikšmingo įvyko; kokie jausmai šiandien ėmė viršų. Taip tarsi sau nusibrėži gaires, kuriomis ir eiti lengviau, nes juk žinai, kur eini. Na o aš net nepamenu, kada nuo savęs nusisukau ir viskas pakrypo kita linkme. Sveikstant reikalingas sąmoningumas, nes jam kur nors nusisukus, pabėga ir sveikimas. Kontrole to nenorėčiau vadinti, nes man tai asocijuojasi su griežtumu ir ribojimu. Šiuo keliu ėjau ir to nebenoriu. Tiesiog nepamiršti sau bent kartą į dieną gnybtelt, paklaust, ar gerai jaučiuosi? Ar mityba pilnavertė? Žinau, kad turiu bėdą dėl sumuštinių. Jie pastarąsias savaites pernelyg daug vietos užėmė mano mityboje – greita, skrandį užkemši, pastangų nereikia gaminti. Tik kita medalio pusė yra tai, kad organizmas negauna reikalingų medžiagų ir jaučiasi alkanas. Pažadėjau sau rūpintis šiuo klausimu ir neapleist savęs. Ir primirštas kasdieninis dienoraščio rašymas.

 

Kai sergi, turi daugiau nei įprastai laiko pamąstymams 😉 Išsigryninau kelis dalykus, kurių iš tikro noriu savo gyvenime: pilnavertė mityba (kuo įvairesnės maisto medžiagos) ir judėjimas. Galbūt pirmą kartą pajutau, kad man jis taip reikalingas ir nuoširdžiai noriu būti aktyvi. Iš tikro pavargau nuolat būti pavargusi. Į darbą važiuoju su mašina, tada visa diena ofise ant kėdės, namo grįžtu su mašina, o vakaras ant sofos, kartais išvedant šunį trumpam pasivaikščioti. Norint tikrai galima rasti būdų 😉 Siunčiuosi Zumbos šokių programą ir žiūrėsiu, kaip man seksis. Juk jau vien kelias į parduotuvę pėstute arba kas vakarą valandos pasivaikščiojimas su šuniuku daug ką gali duoti. Kuo mažiau judu, tuo mažiau energijos turiu, o įtampos vis daugiau. Tikiuosi, tai bus ilgalaikis dalykas, nes ne svoris mane motyvuoja, o savijauta.

 

Taip pat norėčiau užsiminti apie motyvaciją. Jei ne ji, matyt nieko nebūtų ir nieko aš nesiimčiau. Kai jaučiuosi blogai, stengiuosi ieškoti motyvacijos psichologijos žurnalų straipsniuose, knygose ir internete. Tiems, kas supranta angliškai, labai rekomenduoju Youtube Antishay puslapį. Tai jauna mergina, daug metų metanti svorį ir tai fiksuoja youtube. Be abejo, yra vietų, kai nesutinku, tiesiog atsirenku tai, kas mane motyvuoja. Jos požiūris šiuo metu yra intuityvus valgymas ir judėjimas. Ji pradėjo nuo sporto 6 kartus per savaitę, o dabar tiesiog stengiasi daugiau pajudėti. Jos nepasidavimas, kelio ieškojimas, meilė sau, savo poreikių klausymas mane tiesiog užburia. O svoris juk vieniems kris labiau, kietiems mažiau. Svarbiausia, kad jaustumėmės gerai, būtume energingi ir žvalūs. Motyvacija man labai svarbi ir neįtikėtinai padeda atsikelti ir žengti toliau. O kaip jūs save motyvuojate? Kame randate įkvėpimo sveikti, judėti daugiau, pažvelgti į savo vidų?

 

Gyvenu šiuo metu naują etapą, kuris vadinasi “nebemetu svorio”. Man jis visiškai naujas ir nepažįstamas. Be abejo, kad aš darysiu klaidų. Be abejo, kad ištiks persivalgymai. Be abejo, kad mano mityba gali būti kurį laiką šlamštas. Svarbiausia, kad dabar mokinuosi savęs neteisti už nuklydimus, o pasimokyti iš jų ir kažką daryti kitaip. Kaip jau sakiau, šioje vietoje, sąmoningumas bus mano geriausias draugas. Gyvenimas gali pakrypti į vieną arba kitą pusę. Visa atsakomybė tik mūsų pačių rankose. Kai supranti, kiek daug gali, nebe taip neįveikiama atrodo rūpintis savo vidumi ir išore.

 

Matau, kad man trumpų straipsnių rašymas nepavyksta J Tikiuosi, nenusibos skaityti.

 

Mylėkit, ieškokit ir nepasiduokit. Visvien vieną kartą TIKRAI pavyks, o apdovanojimas bus neįkainojamas – harmonija su savimi.

 

Su meile,

Bluesky.

Įrašo “Pasakoja bluesky: gyvenimas tęsiasi.” komentarų: 10

 1. Taip, į blogą pusę nuriedėti yra labai lengva, ir kas svarbiausia, tai įvyksta labai nepastebimai, lėtais tyliais žingsneliais.Ypač, kai gyvenimo tempas yra toks greitas. Dar kažkur skaičiau, kad mes sutverti gyventi ne megapoliuose, todėl, ką suvartojam, turime išdeginti. Ir taip jau yra, kad mažiau judant negalime mažiau vartoti. Panašiai kaip ir tu, pastebėjau, kad judu labai mažai, o dažnas mieguistumas ir energijos trūkumas būdavo įveikiamas kava ir maistu. Kai galvoj truputi prašviesėjo, supratau, kad ne tik maistas suteikia energijos, bet ir malonus nealinantis judėjimas, o dar ir džiaugsmo atneša, kelia savivertę.
  Paskutiniu metu vis pagalvoju apie malonias veiklas. Renku jas iš visur: Teigiamos kūno sampratos knygos, knygos apie savivertę, šiaip iš interneto. Nežinau kaip tu, bet aš per tą ligą buvau užsisklendusi savyje ir to tikro malonumo esu patyrusi labai mažai. Tuomet atrodė, kad turi labai daug ir sunkiai dirbti, kad gautum bent “gerai“ rezultatą. Dabar randu geresnių minčių savyje, tavo, ir kitų merginų “perliukuose“. Ačiū.

  • Šiaip pagalvojus nėra taip sudėtinga užsiimti malonia veikla, pomėgiais, pajudėti, pasivaikščioti, apskritai rūpintis savimi (daugiau ar mažiau). Sunkiausia man susitvarkyti su savimi bei perlipti per save. Šiuo metu esu įstrigus. Dar vis sportuoji? Klausiu, nes mane tu labai įkvepi, kad šitiek laiko nenutrūkstamai sportuoji. Jei aš tiek laiko užsiimčiau, užsikabinčiau ant kaklo jau ne auksinį, o deimantinį medalį 🙂

   Jaučiuosi taip, tarsi tūkstančiai minčių skraidytų mano galvoje, o aš jų nei vienos negaliu pagauti. Tada reikia man atsisėsti ir rašyti, rašyti, rašyti (suprask, kaip kokia rašytoja, hahaha). Tada viskas atranda savo vietas, mintys tampa nuoseklios, o išvados aiškios. Šiandien viena iš tų dienų, kai reikia susikaupt, suimt save į rankas ir sudėliot mintis į vietas 🙂

   • Toks jausmas po tavo posto, jog bandai kovoti su savimi. Atvirai pasakysiu, asmeniškai aš ne už kovas, o už savęs priėmimą. Apie ką tavo užstrigimas?
    Kuo nori tapti, kuo dar nesi?

   • Prigavai mane, sutinku su tavimi 🙂 Tiesiog man buvo sunkesnis laikotarpis, kai reikėjo mintims susidėliot, nes buvo viskas ne taip. Terapijos dėka jaučiuosi žymiai geriau 🙂

 2. Merginos kviečiu į jogos užsiėmimus. Tikrai daug sėdime mašinoje, biure, namie, tačiau judėjimas turi būti malonus, kad mes norėtume tai daryti. Jogos užsiėmimai padeda atgauti jėgas, nuramina protą, subalansuoja vidų, nuteikia pozityviai. Kviečiu išmėginti jogą, tikiu, kad patiks ir surasite dar vieną malonaus ir sveikatinančio judėjimo būdo alternatyvą 🙂

 3. Ir dar joga puikiai ugdo sąmoningumą visuose gyvenimo veiksmuose, taip kontrolė ir sąmoningumas sveikstant nuo šios ligos būtini kaip oras.

 4. Miela malonu Jus skaityti visas, ypač “dangausžydrynės“ visus pamastymus. Neseniai, visai netyčia, pakalbėjusi su viena protinga jauna psichologe, supratau, kad ir aš turiu VS. Ir ji man atsiuntė šitą nuorodą, tai jau dvi dienas skaitau- nagrinėju ir taip norisi verkti ir pavalgyti…. Turiu daug viršsvorio apie 30 kg. Beveik visą savo gyvenimą nuo paauglystės laikausi Dietos (iš didžiosios raidės, nes ji bendrinė, laikiausi visų įmanomų dietų, išskyrus badavimą). Kažkada perskaičiau, kad dieta-gyvenimo būdas. Ir ten turima omenyje, kad sveikai maitintis reikia visą laiką, o ne trumpam pasilaikyti dietos… Dar aš žiauriai nekenčiu sporto, bet užtat labai sėkmingai šoku jau 7 metus, esu plastiška, sultinga, lanksti, nes šoku po tris kart savaitėje (šoku ir liulu kaip želė…) ir dar nekenčiu savęs, kad pasišokusi ir grįžusi namo visa lengva ir laiminga tuoj puolu save apdovanot- dušas ir šaldytuvas…. ir vėl nekenčiu savęs… Esu pavargusi nuo begalinės kovos su savimi, nuo nuolatinės graužaties… Noriu nebedėti jokių valios pastangų į lieknėjimą, noriu tiesiog būt liekna ir laiminga…. Vedu sveiką gyvenimo būdą iš dalies, nes nevartoju svaigalų, mečiau rukyt jau daug metų ir visiškai be valios pastangų, nes man tiesiog gera visad būt šviesia galva ir nedvokti. Bet gi negali visai nevalgyt… todėl jokie man žinomi metodai netinka.
  Rašau, be abejo šiaip, kad tik rašyt, mintys laksto kaip išprotėjusios, nesitikiu pagalbos iš Jūsų mielos moterys ir merginos. Tik norėjau pasidalint savo nepakeliama našta (30kg) 🙂

  • Sveika Jurgita,

   Tavo parašyme labai daug kaltės sau. Puikiai Tave suprantu, nes turiu 20kg antsvorį. Žinau, kaip mes puikiai galim save graužti ir bausti, bet reikia nepamiršti, kad kartu mes galime save palaikyti ir pakeisti esamą situaciją. Šaunuolė, kad šoki. Man šokiai taip pat atsipalaidavimas ir malonumas.

   “Noriu nebedėti jokių valios pastangų į lieknėjimą, noriu tiesiog būt liekna ir laiminga“. Manau supranti, kad nieko nedarant, tiesiog persivalgant niekas nepasikeis. Bet nebūtina iškart versti kalnus.

   Minėjai, kad bendravai su psichologe. Galbūt pastoviai pas ją vaikštai? Ji padėtų sudėlioti mintis ir bent jau nesijausti beviltiškai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s