Nauja rubrika!

Nuo šiandien tinklaraštyje pradedama nauja rubrika – dienoraščiai. Psichiatrai, psichologai, sergantieji bei sergančiųjų artimieji dalinsis savo patirtimis, įžvalgomis, moksliniais tyrimais, patarimais, žodžiu, viskuo, kas gali padėti geriau suprasti savo ar sau artimo žmogaus ligą ir/ar žengt dar vieną žingsnelį laisvės link.

Trumpai pristatysiu dienoraščius ir jų autorius.

Adia Colar „Naujas puslapis“ – jauna moteris pasakoja apie savo kovą su valgymo sutrikimais. Adia Colar – laisvai samdoma rašytoja, rašanti psichologijos, savipagalbos bei sveikatos temomis. Prieš keletą metų pasveikusi nuo valgymo sutrikimų ji dalijasi savo patirtimi, pastebėjimais bei duoda patarimų, kaip įveikti sunkumus gydantis.

Emily Troscianko „Alkio meistrė“ – literatūros mokslų daktarė detaliai rašo apie tai, kaip jaučiamasi sergant anoreksija ir kaip nuo jos pasveikstama. Emily anoreksija susirgo šešiolikos ir su liga gyveno dešimt metų. 2008 metų vasarą, po kognityvinės-elgesio terapijos kurso, ji vėl pradėjo valgyti. Dabar Emily svoris normalus ir ji teigia visiškai sugrįžusi „atgal į gyvenimą“.

Herriet Brown „Drąsa valgyti “ – dienoraštis apie šeimos grumtynes su anoreksija. Harriet – rašytoja ir žurnalistė, Valgymo Sutrikimų Akademijos narė – rašo apie tai, kaip šeima gali padėti sergančiajam anoreksija, su kokiais sunkumais susiduria sergančiųjų artimieji. Autorė dalijasi patirtimi, gauta kai anoreksija susirgo ir nuo jos pasveiko vyresnioji Herriet dukra.

Judy Schell „Kai maistas atstoja šeimą“ – habilituota daktarė tyrinėja, kokį vaidmenį valgymo sutrikimų raidoje atlieka santykiai su artimaisiais ankstyvoje vaikystėje.  Judy valgymo sutrikimus nagrinėja jau daugiau kaip 25 metus. Per šį laiką ji suformulavo ir įtvirtino mintį, kad abipusė pagarba, supratimas ir pasitikėjimas yra sveikų santykių sinonimas bei kertinis akmuo sveikstant nuo valgymo sutrikimų.

Marcia Herrin ir Nancy Matsumoto „Valgymo sutrikimai“ – informacija bei naujausios žinios apie valgymo sutrikimus bei kovą su jais. Marcia Herrin – mokslininkė, mitybos specialistė, parašiuse 3 knygas (2 kartu su Nancy Matsumoto) apie valgymo sutrikimus bei jų gydymą. Nancy Matsumoto – laisvai samdoma žurnalistė, rašanti apie sveikatą, valgymo sutrikimus bei kūno vaizdą.

Maria Baratta „Liesumo sugrįžimas“ – dienoraštis apie anoreksiją bei jos gydymą. Maria – habilituota mokslų daktarė, gydanti valgymo sutrikimus bei susijusias problemas, taip pat – nerimą, depresiją ir potrauminio streso sintromą. Šių ligų gydymą ji praktikuoja daugiau kaip 20 metų.

Pamela Keel „Dominuojančios mintys“ – dienoraštis apie valgymo sutrikimus bei kūno vaizdą. Pamela – habilituota daktarė, psichologijos departamento Floridoje profesorė, atlikusi daug mokslinių tyrimų, susijusių su nervine bulimija, parašiusi daugiau kaip 90 straipsnių ir išleidusi 2 knygas apie valgymo sutrikimus.

Sheila Himmel „Tu turėtum būti alkana“ – maisto kritikės kova su dukters valgymo sutrikimais. 2003 metais išleido knygą „Alkis: motinos ir dukters kova su anoreksija“, kurioje pateikė savo devyniolikmetės dukters istoriją.

Sumati Gupta „Emocinis valgymas“ – kaip įveikti pastovų persivalgymą, bulimiją ir nepasitenkinimą kūnu. Sumati – habilituota daktarė, savo moksliniuose darbuose tirianti, kaip žmonės, sergantys valgymo sutrikimais ar patyrę traumuojančius įvykius, išgyvena emocijas.

 

 

Naudingo skaitymo!

Įrašo “Nauja rubrika!” komentarai: 4

    • Knygų, kurios minimos dienoraščių aprašymuose, derėtų ieškot internetinėse parduotuvėse, pvz., amazon.com ir pan.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s