Kaip įveikti pastovų persivalgymą: savigydos programa. II žingsnis

Atleiskit už tokią ilgą pertrauką tinklaraštyje. Labai stengsiuosi, jog daugiau nieko panašaus nenutiktų. 🙂

Reguliaraus valgymo modelio įdiegimas – galbūt veiksmingiausias šios programos elementas. Jo dėka jūsų valgymas turi kasdien apsiriboti trimis suplanuotais pagrindiniais valgymais bei dviem arba trim suplanuotais užkandžių valgymais. Šio reguliaraus valgymo modelio įdiegimas pakeis persivalgymo priepuolius, t.y. anksčiau buvę dažni jie palaipsniui retės.

KAIP ĮDIEGTI REGULIARAUS VALGYMO MODELĮ?

Kiekvieną dieną jūsų tikslas turėtų būti trys suplanuoti pagrindiniai valgymai bei du ar trys užkandžių valgymai. Pateikiame tipišką 6 valgymų modelį:

8:00 – pusryčiai
10:30 – priešpiečiai
12:30 – pietūs
15:30 – pavakariai
19:00 – vakarienė
21:00 – naktipiečiai

5 valgymų modelis:

8:30 – pusryčiai
12:00 – pietūs
15:30 – pavakariai
19:00 – vakarienė
21:30 – naktipiečiai

Šiame programos etape jūsų valgymą turėtų lemti iš anksto numatytas planas, o ne alkis ar kiti postūmiai. Populiariuose straipsniuose dažnai teigiama, kad reikia klausyti savo kūno signalų ir valgyti atsižvelgiant į juos. Pateikiant šį akivaizdžiai naudingą patarimą neatsižvelgiama į tai, kad nuo pastovaus persivalgymo kenčiančių žmonių signalai dažnai būna sutrikę. Netvarkingas valgymas, ypatingai, kai persivalgymo priepuolius keičia dietos laikymasis, suardo normalius alkio ir sotumo kontrolės mechanizmus. Taigi šie pojūčiai nebėra patikimi orientyrai. Vėliau, kai tik reguliariai valgysite nepersivalgydami ir nesilaikydami dietos, palaipsniui sugrįš normalūs alkio ir sotumo pojūčiai. Tuomet vėl galėsite vadovautis šiais pojūčiais, tačiau dabar pirmenybę reikėtų teikti reguliariam valgymo modeliui.

Jei valgote netvarkingai, jums galbūt ne iš karto pavyks įvaldyti šį valgymo modelį. Tokiu atveju pradėkite jį diegti palaipsniui – reguliariai valgydami tuomet, kai turite tam galimybę. Dažniausiai tai būna rytais. Taigi vadovaudamiesi pateiktomis rekomendacijomis, pradėkite valgyti pusryčius ir pietus (galbūt dar ir priešpiečius). Po to, per keletą savaičių, palaipsniui pridėkite ir likusius pagrindinius bei užkandžių valgymus.

Pertraukos tarp suplanuotų pagrindinių ir užkandžių valgymų neturėtų būti ilgesnės nei trys ar keturios valandos. Kadangi rytas daugeliui žmonių yra ramesnis, šiuo dienos metu intervalas tarp valgymų galėtų būti ilgesnis. Jums teks derinti tikslų pagrindinių bei užkandžių valgymų laiką su įsipareigojimais ir darbais, bet pasistenkite sukurti kuo reguliaresnį modelį. Galbūt valgymų laikas skirtingomis dienomis bus skirtingas. Pvz., gal norėsite, kad darbo ir išeiginių dienų valgymų laikas būtų skirtingas.

Nepraleiskite pagrindinių ir užkandžių valgymų. Taip elgtis yra svarbu, nes praleidus bent vieną suplanuotą valgymą padidės persivalgymo priepuolių tikimybė.

Pasistenkite nevalgyti taip planuotų pagrindinių užkandžių ir valgymų. Šie valgymai suskirsto jūsų dieną į etapus. Pagal mūsų pateiktą 6 valgymų modelį, rytas bus laikotarpis tarp pusryčių ir pietų, ankstyva popietė – tarp pietų ir pavakarių, vėlyva popietė – tarp pavakarių ir vakarienės, o vakarą į dvi dalis padalys naktipiečiai. Dienos suskirstymas į atskirus, ne ilgesnius kaip trijų-keturių valandų, periodus padės sumažinti persivalgymo priepuolių dažnumą, nes dauguma žmonių yra linkę persivalgyti, kai turi daug laisvo laiko.

Jei reikalai klostosi prastai ir jus tarp valgymų ištinka persivalgymo priepuoliai, labai svarbu kuo greičiau sugrįžti į teisingą kelią. Pasistenkite atsispirti pagundai išvengti kito (arba jo metu sumažinti suvalgomo maisto kiekį) ir valgykite pagal planą, kitaip išaigs tolesnių problemų tikimybė.

Pirmenybę kiek įmanoma teikite ne kitai veiklai, bet šiam valgymo modeliui. Nenustumkite jo į šalį ir neužmirškite dėl kitų prioritetų. Stenkitės, kad jūsų dienotvarkėje liktų laiko visiems planuotiems valgymams, nors kartais dėl svarbių priežasčių juos ir tektų kuriam laikui atidėti. Pvz., jei žinote, kad dėl kokių nors aplinkybių vakarienę valgysite vėlai, tarkim, 22:00 val., protingiausia būtų naktipiečius paslinkti į ankstesnį laikotarpį – tarp pavakarių ir minėtos vakarienės.

Kiekvienos dienos pradžioje (arba iš vakaro) nuspręskite, kada ketinate valgyti, bei virš tos dienos stebėsenos lentelės pasižymėkite kiekvieno valgymo laiką (žr. iliustraciją žemiau). Bet kokie dienos metu turite žinoti, kada kitą kartą valgysite. Jei kuri nors diena yra tokia nenuspėjama, kad negalite jos suplanuoti nuo pradžios iki galo, suplanuokite žinomą atkarpą ir numatykite laiką, kada galėsite peržiūrėti likusią dienotvarkės dalį.

Šiame programos etape svarbu ne ką jūs valgote, o kada valgote. Iš tikrųjų šiuo atveju nesvarbu, ką jūs valgote planuotų valgymų metu. Svarbu, kad valgytumėte maistą, kuris jus tenkina. Įsitikinkite, kad turite pakankamai tokio „saugaus“ maisto. Jei jau tenka planuoti, kada valgyti, jums gali kilti klausimas, ar nereikia tuo pačiu numatyti, ką ir kokiais kiekiais valgyti? Tačiau to daryti nebūtina, nebent patys pageidautumėte. Viskas yra gerai tol, kol tai jums nesukelia per daug nerimo.
Taip pat padės išanksitinis planavaimas (iš vakaro arba rytą tik atsikėlus), nes jums nereikės spręsti paskutinę minutę.

Kai kurie žmonės planuotų valgymų metu valgo labai mažai, nes bijo priaugti svorio. Taip elgtis neišimintingas, nes dėl fiziologinio poreikio valgyti gali padidėti persivalgymo priepuolių pavous. Tad stenkitės valgyti ne per mažai. Ir, žinoma, nė nemėginkite kompensuoti to, ką suvalgėte, vėmimu ar piktnaudžiavimu vidurius laisvinančiais vaistais ar diuretikais.

Patariama valgyti kuo įvairesnio maisto vidutinio dydžio porcijomis. Jas galite nustatyti pagal draugų ar giminaičių valgymo įpročius, receptus bei užrašus ant nedietinio maisto pakuočių. O jei kas nors jums padeda laikytis programos, kreipkitės patarimo dėl porcijų dydžio į tą žmogų.

Mėgindami maitintis pagal reguliaraus valgymo modelį, galite kurį laiką jaustis persisotinę, net jei suvalgysite palyginti nedaug. Tokia galimybė ypač tikėtina, jei iki šiol buvote įpratę po valgio vemti ar vartoti vidurius laisvinančius vaistus ar diuretikus. Persisotinimo jausmą gali sustiprinti ir ankšti drabužiai. Svarbu žinoti, kad šis jausmas beveik visada praeina per 1 valandą. Geriausia valgymų metu dėvėti laisvesnius drabužius ir atsisakyti blaškančios veiklos. Kaip jau buvo minėta anksčiau, normalus sotumo jausmas palaipsniui sugrįš.

Stenkitės laikytis plano ir kiekvienos dienos pabaigoje apžvelgite pažangą. Tuomet darykite bet kokius tinkamus pakeitimus. Pvz., jei jums pasirodytų, kad naktipiečius valgote labai vėlai ir tokius būdu nesuskaidote vakaro į smulkesnes atkarpas, pasistenkite juos šiek tiek paankstinti.
Iliustracijoje pateikta nervine bulimija sirgusios moters užpildyta šio etapo stebėsenos lentelė. Lapo viršuje nurodyta, kada moteris planavo valgyti. Matyti, kad jai pavyko įvykdyti planą (išskyrus vakarienę).

KAIP ŠIS VALGYMO MODELIS PAVEIKS JŪSŲ SVORĮ?

Jūs galite nerimauti, kad reguliariai valgydami priaugsite svorio. Nerimas dar sustiprės, jei iki šiol griežtai laikėtės dietos ir valgėte mažai ar apskritai badmiriavote. Galbūt sakysite, kad jau ir taip kovojate su svoriu, o dėl papildomų valgymų jis tikrai padidės.

Kaip savigyda veikia svorį jau aptarėme anksčiau. Praktiškai nepastebėta tendencija, jog nuo reguliaraus valgymo imtų didėti svoris. Tad galite tikėtis, kad jis visiškai nepasikeis arba net šiek tiek sumažės, nes maitinantis pagal šį valgymo modelį retėja persivalgymo priepuoliai. O kadangi būtent priepuolių metu suvartojama daugiausia kalorijų, tai net ir nežymus jų suretėjimas sąlygos akivaizdų bendrojo kalorijų kiekio sumažėjimą. Juk jau žinote, kad net jei persivalgymo priepuolių pasekmės mėginate švelninti vėmimu arba vidurius laisvinančiais vaistais ar diuretikais, viso suvalgyto maisto, o tuo pačiu ir kalorijų, apskritai nepavykta (jei abejojete, dar kartą perskaitykite ankstesnius įrašus, kad įsitinkintumėte, kokie neefektyvūs yra šie svorio kontrolės metodai).

KELETAS PATARIMŲ KĄ VALGYTI

Maistas persivalgantiems gali kelti pačių įvairiausių problemų. Tad kai kurie patarimai gali būtų neaktualūs jūsų atveju. Tačiau vis dėlto susipažinkite su jais visais ir pamėginkite atsirinkti tuos, kurie jums tinka. Atminkite, kad jums nereikės nuolatos jais vadovautis. Šios priemonės yra laikinos, kol atgausite valgymo kontrolę. Galėsite atsisakyti jų, kai tik pamatysite, kad jos nebereikalingos.

Namuose valgykite tik tam tikrose vietose. Norint atgauti valgymo kontrolę, reikia suteikti valgymui oficialumo. Būtų gerai, jei valgytumėte vienoje ar dviejose pastoviose vietose. Valgyti reikėtų atsisėdus prie stalo, o maisto atsargos neturėtų būti ranka pasiekiamos. Nedera valgyti miegamajame ar vonioje. Net jei turite vieną kambarį, patartina išsirinkti pastovią valgymo vietą.

Valgymo metu dėmesį sutelkite ne tik į valgį. Galbūt jums atrodo, kad valgant galima daryti daugybę dalykų. Priešingai, labai svarbu susikaupti tie pačiu valgymu. Turite išmokti mėgautis maistu ir valgyti tinkamai, pvz., ne pernelyg greitai ar lėtai. Žinodami, ką darote, užsitikrinsite, kad jūsų valgymai ir užkandžiavimai neperaugtų į persivalgymo priepuolius. Turėdami tai galvoje valgio metu:

 • nesiimkite jokios kitos veiklos (nežiūrėkite televizoriaus, neskaitykite);
 • sėdėkite prie stalo, nes vaikščiojimas gali baigtis „valgymu visą dieną“;

Valgydami apribokite galimybę pasiekti daugiau maisto. Valgydami po ranka turėkite tik iš anksto numatytą valgio kiekį. Jei bijote suvalgyti daugiau negu planavote, patraukite maisto pakuotes ir paruoštus patiekalus nuo stalo.

Mokykitės kontroliuoti savo valgymą:

 • tarp kąsnių įrankius įpraskite padėti ant stalo;
 • valgymo metu darykite pertraukėles;
 • įpraskite lėkštėje palikti šiek tiek maisto. Jums gali atrodyti, kad tai yra maisto švaistymas, bet visi būdai, apsaugantys nuo persivalgymo priepuolių, yra pateisinami;
 • išmeskite maisto likučius. Šiamde etape jie gali būti per daug viliojantys.

Valgydami kitų žmonių draugijoje nepasiduokite įkalbinėjimams suvalgyti daugiau negu planavote. Daugelis žmonių yra verčiami suvalgyti antrą porciją arba didesnį negu planavote maisto kiekį. Tokiam spaudimui turite atsispirti. Mandagiai, bet griežtai atsisakykite, pvz.: „Ne, ačiū. Daugiau tikrai nebenoriu, buvo labai skanu.“ Jei jums vis dėlto įdės maisto, palikite jį lėkštėje nepaliestą. Tokiomis aplinkybėmis nemandagiai elgiatės ne jūs, bet verčiantis jus valgyti žmogus.

Valgydami ne namuose, įvertinkite esamą padėtį. Valgant restorane ar svečiuose lengva prarasti kontrolę. Jūs galite nežinoti, kiek ir kokių patieklų bus patiekta. Tad turite būti atidūs ir neišgerti per daug alkoholio, nes jis skatina neteisingus sprendimus ir silpnina valią. Jei valgymo metu patiekiama keletas patiekalų, dažnai lengviau iš viso praleisti vieną ar kelis patiekalus nei stengtis riboti kiekvieno valgomo patieklo kiekį. Ypatingas išbandymas – švediškas stalas. Geriausia išeitis – iš pradžių apžiūrėti, kas yra siūloma, ir tik po to nuspręsti, ką valgyti.

KELETAS PATARIMŲ APSIPERKANT IR GAMINANT MAISTĄ

Daugeliui nuo pastovaus persivalgymo kenčiančių žmonių sunku apsipirkti ir gaminti valgį visų pirmą todėl, kad maisto produktai šiuo atveju lengvai pasiekiami. Nors ne visi žemiau pateikiami patarimai tiks būtent jums, vis tiek atidžiai juos perskaitykite.

Apribokite „pavojingo“ maisto atsargas. Šiame etape geriausia neturėti produktų, kurie sukelia jums persivalgymo priepuolius, ir vengti maisto, kurį valgote priepuolių metu. Tad apsipirkdami nė nežiūrėkite į jo pusę. O jei nepajėgiate atsispirti, bent jau pirkite kuo mažiau.

Apsirūpinkite „saugaus“ maisto atsargomis. Labai svarbu nepritrūkti maisto, kurį galėtumėte valgyti nesibaimindmai persivalgymo priepuolių.

Suplanuokite savo pirkinius. Nepirkite maisto pasidavę akirmirkos įgeidžiui. Priešingai, pirkinius suplanuokite iš anskto . Jei įmanoma, stenkitės vengti apsipirkimo tomis dienomis, kai jaučiate didesnį persivalgymo priepuolių pavojų. Naudinga pirkinių išsirengti su giminaičiu ar draugu.

Neimkite su savimi daug pinigų. Tomis dienomis, kai jaučiate, kad jus gali ištikti persivalgymo priepuolis, pasistenkite neturėti su savimi daug pinigų. Tokiu būdu negalėsite nusipirkti maisto, sukeliančio persivalgymo priepuolius.

Gamindami valgį neragaukite. Gaminamo maisto ragavimas gali sukelti persivalgymo priepuolius. Kai kurie žmonės, norėdami išvengti ragavimo, kramto kramtomąją gumą.

Venkite nereikalingo sąlyčio su maistu.

 • gaminimas. Daugelis nuo pastovaus persivalgymo kenčiančių žmonių mėgsta gaminti, o nuolat šias problemas lydinčios įkyrios mintys apie maistą ir valgymą dar labiau skatina jų domėjimąsi maistu. Iš dalies dėl šios priežasties kai kurie žmonės praleidžia daugiau laiko gamindami maistą kitiems. To reikėtų vengti, nes dėl objektyvių priežasčių nebūtinas sąlytis su maistu didina riziką.
 • su maistu susijęs darbas. Atskirais atvejais reikėtų riboti ne tik sąlytį su maistu, bet ir su juo susijusį darbą. Nuo pastovaus persivalgymo kenčiantys žmonės neretai dirba tiesiogiai arba netiesiogiai su maistu susijusį darbą. Pvz., restoranuose arba yra mitybos specialistai. Jei sąlytis su maistu paskatina jūsų persivalgymo priepuolius ir trukdo juos įveikti, rimtai pagalvokite apie darbo pakeitimą.
 • vertimas valgyti. Kai kurie persivalgymo problemų turintys žmonės yra linkę kitus versti valgyti. Tai nėra gerai. Su kitais elkitės taip, kaip norite, kad būtų elgiamasi su jumis. Pasiūlykite jiems maisto, bet neverskite valgyti.

DIRBTINAI SUKELTAS VĖMIMAS. KĄ DARYTI?

Kai kurie nuo pastovaus persivalgymo kenčiantys žmonės po valgio vemia. Daugeliu atvejų toks vėmimas pasitaiko tik po persivalgymo priepuolių. Jei retėja persivalgymo priepuoliai, vemimia irgi rečiau. Dėl šios priežasties vėmimo problemos paprastai netenka spręsti atskirai. Vienintelis tinkamas patarimas – pasirinkti valgius ir užkandžius, kuriuos suvalgius jums nekyla noras išsivemti. O jei vis tiek negalite atsispirti pagundai, stenkitės su šiuo potraukiu kovoti. Pagunda išsivemti silpnėją, kai pavalgius sumažėja persisotinimo pojūtis. Taigi jei labai norite išsivemti, stenkitės bent trumpam nukreipti dėmesį į kitus dalykus arba būti kitų žmonių draugijoje. Atminkite, kad vėmimas skatina tolesnius persivalgymo priepuolius.

Tik nedidelė dalis žmonių vemia apskritai suvalgę bet kokio maisto. Jei ir jūs nepajėgiate sustoti, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistą, nes tokiu atveju savo jėgoms bus sunku įveikti šį įprotį.

KĄ DARYTI, JEI PIKTNAUDŽIAUJATE VIDURIUS LAISVINANČIAIS VAISTAIS IR DIURETIKAIS?

Kaip jau buvo kalbėta, valgymo problemų turintys žmonės piktnaudžiauja vidurius laisvinančiais vaistais dėl dviejų priežasčių. Vienu atveju jie vartoja jų norėdami kompensuoti būdingus persivalgymo priepuolius. Toks elgesys labai primena dirbtinai sukeliamą vėmimą. Kitu atveju vaistų geriama reguliariai, nepriklausomai nuo persivalgymo. Toks elgesys labiau primena dietos laikymąsi. Diuretikų paprastai vartojama antruoju atveju.

Anksčiau pateikti patarimai, kaip įveikti dirbtinai sukeliamą vėmimą, tinka ir pirmuoju piktnaudžiavimo vidurius laisvinančiais vaistais atveju. Kita vertus, jei reguliariai geriate vidurius laisvinančius vaistus ir/ar diuretikus, paprasčiausiai patarčiau jum liautis. Paradoksalu, bet daugeliui žmonių, kurie kartą nusprendžia atsisakyti šių vaistų, pavyksta tai padaryti, ypač kai jie sužino, kokie neefektyvūs šie metodai siekiant užkirsti kelią kalorijų absorbcijai. Jei jaučiate, kad negalite liautis, po kiekvieno du kartus per savaitę vykstančio pasiekimų įvertinimo palaipsniui ribokite vidurius laisvinančių vaistų ir diuretikų varrtojimą perpus sumažindami kasdienę vaistų dozę.

Svarbu įsisamoninti, kad po reguliaraus vidurius laisvinančių vaistų ar diuretikų vartojimo, staigus jų atsisakymas gali baigtis savaitę ar ilgiau trunkančiu skysčių kaupimusi organizme, kas, aišku, sukels svorio padidėjimą. Tačiau tai laikina. Susikaupusiems skysčiams pasišalinus, svoris nukris.

Ką turėtumėte daryti?

Stenkitės valgyti pagal reguliaraus maitinimosi modelį ir pildyti stebėsenos lentelę. Kaskart po trijų ar keturių dienų įvertinkite padarytą pažangą.

Nemanykite, kad maitintis pagal siūlomą modelį bus lengva. Iš pradžių gali kilti sunkumų, pvz., jausite alkį dar neatėjus valgymo laikui arba, atvirkščiai, nenorėsite valgyti, kai ateis laikas. Stenkitės itin kruopščiai žymėtis visus sunkumus, su kuriais susidursite. Daugelis šiame žingsnyje pateiktų patarimų , kaip apsipirkti ir gaminti valgį, turėtų padėti susidoroti su sunkumais. Daugiau patarimų rasite kituose žingsniuose.

II ŽINGSNIO ĮVERTINIMAS

Pereiri prie reguliaraus valgymo modelio paprastai pavyksta per keletą savaičių. Kai minėta, dažniausiai rytas yra palankiausia dienos dalis. Tad jei ketinate pradėti, iš pradžių imkitės permainų rytais. Po to keletą savaičių mėginkite taikyti reguliaraus maitinimosi modelį visai dienai.

Norėdami įvertinti pažangą, nagrinėkite stebėsenos lenteles (žr. žemiau). Kaip jau minėta, šiame etape tai reikėtų daryti kiekvienos dienos pabaigoje. Be to, jums ir toliau teks du kartus per savaitę skirti laiko pasiekimų įvertinimui. Kiekvienos savaitės pabaigoje užpildykite savaitės suvestinės lentelę. Šio etapo „gera diena“ laikytina tokia diena, kai, nepriklausomai nuo to, ar persivalgėte, atidžiai kontroliavote save ir stengėtės laikytis reguliaraus valgymo modelio.

Apžvelgdami savo pasiekimus, atsakykite ne tik į I žingsnyje pateiktus, bet ir į šio skyriaus klausimus.

 1. Ar kasdien planuoju pagrindinius ir užkandžių valgymus? Atminkite, kad tai yra šios programos esme. Nesilaikydami šio patarimo vargu, ar įveiksite persivalgymo priepuolius. Nepatartina itin griežtai reglamentuoti viso savo valgymo, kol kas svarbu iš anksto jį planuoti. Kad galėtumėte kontoliuoti valgymą, jums reikia ne vienu žingsniu atsilikti nuo problemos, bet vienu žingsniu ją aplenkti. Kiekvieną rytą (arba iš vakaro, jei jums patogiau) turite susiplanuoti, kada kitą dieną valgytiste, ir labai stengtis laikytis šio planos. Tai leis jums numatyti problemas, o ne susidurti su jomis netikėtai.
 2. Ar stengiuosi riboti savo valgymą konkrečiu valgymų tvarkaraščiu? Vėlgi tai yra vienas svarbiausių programos punktų.
 3. Ar nepraleidžiu kai kurių pagrindinių ir užkandžių valgymų? Labai svarbu nepraleisti nė vieno planuoto valgymo, nes tai padidina persivalgymo priepuolių pavojų.
 4. Ar laikotarpiai tarp valgymų nėra ilgesni kaip trys-keturios valandos? Dėl aukščiau minėtos priežasties tarp tarp valgymų ir užkandžiavimų neturėtų būti ilgesni negu trys ar keturios valandos.
 5. Ar nevalgau tarp planuotų valgymų? Jūsų tikslas apsiriboti planuotais valgymais. Jei tai jums sekasi, jūsų užrašai atspindės aiškų valgymo modelį. Be to, šis modelis turi atitikti viršuje pateiktą planą.Beveik nekyla abejonių, kad šiame etape jus dar ištiks persivalgymo priepuoliai. Nenusiminkite. Svarbu, kad po kiekvieno priepuolio stengtumėtės kuo greičiau sugrįžti į teisingą kelią. Kaip įmanydami stenkitės nepraleisti nė vieno planuoto valgymo, nes tokiu atveju tapsite pažeidžiamesni persivalgymo priepuoliams.
 6. Ar po nustatytos tvarkos pažeidimo sugebu vėl prie jos sugrįžti? Kai iškyla kliūčių, svarbu nepasiduoti. Persivalgymo problemų turintys žmonės yra linkę žvelgti į dienas kaip į bendrą visumą. Jei kas nors nepasiseka, jie mano, kad sugadinta visa diena. Be tai yra tipiškas mąstymo pagal principą „viskas arba nieko“ pavyzdys. Privalote sukaupti jėgas ir nedelsiant grįžti prie suplanuotos dienotvarkės, o ne laukti kitos dienos.
 7. Ar sugebu planuotų valgymų laiką derinti su nenumatytomis aplinkybėmis? Jūsų reguliaraus valgymo modelis turėtų būti pakankamai lankstus, nes susidūrę su tam tikromsi netikėtomis situacijomis (pvz.: valgymas ne namie, atostogos, šventės) pateksite į keblią padėtį.  Peržvelkite savo užrašus, kai įsitinkintumėte, ar buvo tokių atvejų ir kaip jūs su jais susidorojate.
 8. Ar laikausi patarimų dėl dirbtinai sukelto vėmimo ir piktnaudžiavimo vidurius laisvinančiais vaistais bei diuretikais? Visi trys kraštutiniai svorio kontroliavimo būdai skatina persivalgymo priepuolius. Labai svarbu, kad atsižvelgdami į pateiktas rekomendacijas, jų atisakytumėte.

KADA ŽENGTI TOLIAU?

Daugeliui žmonių šis etapas trunka keletą savaičių. Tačiau norint žengti pirmyn, nebūtina laukti, kol vis septynios savaitės dienos bus „geros“, nes III žingsnis padės laikytis II žingsnio nurodymų. Svarbu, kad tinkamai atsakytumėte į visus aštuonis II žingsnio kontrolinius klausimus. Jei negalite, turite dar kartą perskaityti II žingsnio medžiagą ir dar bent savaitę skirti šiam etapui.

Jei erate pasirengę pereiti prie kito žingsnio, pradėdami jį vykdyti ir toliau laikykitės I bei II žingsnių nurodymų.
Dėmesio: jei kyla klausimų dėl valgymo laiko, maisto ar kiekių – būtinai klauskit.

Advertisement

Įrašo “Kaip įveikti pastovų persivalgymą: savigydos programa. II žingsnis” komentarai: 2

 1. Sveiki, šaunu, kad įdėjote ir antrojo žingsnio aprašymą. Jau maniau, kad nebeįdėsit…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s